Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 4 людини

звіт директора

Дата: 19 листопада 2018 о 11:35, Оновлено 22 листопада 2018 о 17:12

 Ресурси та умови для організації діяльності

Промінівської ЗШ І-ІІ ступенів

Будівля Промінівської ЗШ І-ІІ ступенів пристосована для школи і складається з двоповерхового приміщення,  здана в експлуатацію 1962році(56 р.). Дирекція школи спільно з колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманням її в належному стані. Протягом останніх 2 років навчально-матеріальна база школи значно покращилась.

За кількістю посадкових місць – школа може вмістити - 200 учнів.

Фінансування потреб школи проводилось централізованою бухгалтерією відділу  освіти Мелітопольської РДА. Заклад намагається створити умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети, класні та загальні приміщення школи, оснастити школу новим сучасним обладнанням.

Виконання ст.10 Конституції України, Закону України «Про мови», Державної програми розвитку і функціонування української мови
        Реалізовані практичні заходи щодо впровадження в школі мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної. В школі неухильно ведеться робота щодо виконання Закону України “Про мови в Україні”:

  • навчально-виховний процес здійснюється українською  мовою; вивчення української мови є обов’язковим; учнів, що не вивчають українську мову, в школі немає;
  • державною мовою проводяться засідання педагогічних рад, збори колективу, виробничі наради, семінари тощо.  Діловодство і ведення документації, взаємовідносини з державними громадськими органами також відбуваються українською мовою;
  • результати ведення вчителями та учнями дослідницьких та творчих робіт оформлюються українською  мовою;
  • тексти оголошень і повідомлень, плакатів, афіш, реклами виконуються українською мовою;
  • при проведенні державної підсумкової атестації (у випускних класах) користуються українською  мовою  при письмових та усних відповідях;
  • проведення вечорів відпочинку, свят проводяться рідною мовою.

Викладання всіх предметів з 1 до 9 класу –  українською мовою, ведення документації ведеться державною мовою – українською.

Щодо виконання Закону України «Про мови» слід зазначити, що протягом року проводилася роз’яснювальна робота серед батьків, учнів та вчителів щодо Закону України «Про мови». Щорічно перевіряється виконання цього Закону та статті 10 Конституції України та 1 раз на п’ять років – стан викладання української мови та літератури.

 Учні закладу брали участь у конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, імені Т. Г. Шевченка, олімпіадах з української мови та літератури.

Отже, в школі робота з дотримання Закону України “Про мови в Україні” здійснюється на належному рівні.

Капітальний ремонт проводився у 2016 році.

Кожен рік виконуються косметичні ремонти, є висновки державної санітарно-епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини.

Загальна площа всіх приміщень 1032 кв. м, в т.ч. класних кімнат 411 кв.м У приміщенні школи обладнано та діють 5 кабінети (української мови та літератури, кабінет біології, історії, інформатики, математики   4 кабінетів для занять учнів початкової школи, комбінована майстерня, спортивний зал). За завідування окремих з них здійснювалася вчителям доплата (у 2016/2017 н.р. їх кількість була скорочена з метою економії бюджетних коштів).

Також є спортзал – 201,1 кв.м ,бібліотека,спортивні майданчики, приміщення для прийому їжі, централізований водогін,електричне опалення,два внутрішні туалети,змішане освітлення та вентиляція у відповідності до санітарних вимог.

Всі приміщення школи відповідають державним санітарним нормам. Територія школи відгороджена від проїжджої частини, має зелені насадження: дерева, квітники. Доріжки асфальтовані.  Спортмайданчик для змагань з баскетболу, ручного м’яча, спортивна доріжка та знаряддя для занять легкою атлетикою, футбольне поле.

В кожному кабінеті розміщена державна символіка, інформаційні стенди, наочність. Кабінети оновлені, озеленені, затишні, мають виражену індивідуальність та відповідають
Положенню про навчальні кабінети.

  Забезпечення ЗНЗ навчальними кабінетами, обладнаними відповідно до вимог.

Для поповнення матеріально-технічної бази керівництво школи намагається залучати  додаткові та спонсорські кошти.

В школі є 1 телевізор,1 ноутбук, музичний центр , 1 мультимедійний проектор, 1 магнітна дошка, 1 проекційний екран.

Адміністрація та більшість вчителів школи використовують в роботі особисті ноутбуки, що сприяє підвищенню рівня викладання навчальних предметів та інформатизації інших видів діяльності.

Саме використання комп'ютерних, та мультимедійних технологій дає можливість впроваджувати сучасні форми та методи навчання на уроках різних навчальних предметів.

Спортивна кімната та спортмайданчики обладнані необхідним інвентарем, який утримується в належному стані, інвентар був оновлений у  2015 році.

  Забезпеченість навчально-виховного процесу комп’ютерами.

Комп’ютерний клас конфігурації 6+1 (шість комп’ютерів для учнів та один для вчителя) було обладнано у 2007 році за кошти Міністерства освіти. На всіх комп’ютерах Intel(R) з процесорами Premium(R) CPU G630 2.70 GHz використовується ліцензійна операційна система Windows7 та програмне забезпечення MS Office 2007 Всі комп’ютери приєднані до локальної мережі.

У комп’ютерній класній кімнаті функціонує вихід до глобальної мережі Інтернет. Школа має власну електрону адресу dolan@ukr.net та власний web-сайт https://prominivska-zh.e-schools.info

У кабінеті інформатики встановлена сучасна оргтехніка: багатофункціональнй пристрій сканер-принтер-ксерокс Samsung SCX-4650 N. Також є в наявності телевізор,мультимедійний проектор, магнітна дошка та проекційний екран. Рівень оснащеності комп'ютерною технікою школи становить 4,5 учнів на один комп'ютер.

Навичками роботи на ПК володіють 82% учнів (крім 1 класу) та 100 % педагогів школи.

З метою формування психологічної готовності до використання аудіовізуальних засобів та оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями, з метою сприяння розвитку розумових здібностей, пам'яті, просторової уяви, творчого нестандартного мислення, підвищення інтересу до навчання запроваджується використання ІКТ: факультатив у 5 класі - «Шукачі скарбів».

Крім того, в кабінеті інформатики проводяться вчителями уроки математики, біології, географії, фізики, хімії, історії, української мови, початкової школи англійської мови, російської мови та літератури, художньої культури.

Вчителі школи широко застосовують при підготовці уроків та при їх проведенні дидактичний та методичний матеріал та інформацію на лазерних дисках.

Підключення школи до мережі Internet дає можливість вчителям використовувати ресурси мережі як на уроках, так і при їх розробці.

В навчально-виховному процесі використовується комп’ютерна підтримка під час проведення уроків. Активно використовуються презентації, відеокадри, електронні атласи, відеофільми.

В управлінській діяльності широко використовується комп’ютерна техніка: під час проведення педагогічних рад, проведення моніторингових досліджень, під час аналізу уроків, для виготовлення технологічних карт.

З 2010 року школа працює в єдиному інформаційному просторі області за програмою «Курс. Школа».

Позитивні тенденції:

Зростає рівень володіння комп'ютерною грамотністю вчителів та учнів школи;

Збільшується відсоток впровадження комп'ютерних технологій на уроках з предметів навчального плану.

Спрощується обмін інформацією на рівні школа-батьки, школа-школа, школа-від діл освіти.

  Забезпечення учнів та педагогічних працівників навчальною літературою.

Забезпечення школи навчально-методичною літературою відбувається переважно через бюджетне фінансування, а також частково через спонсорську допомогу. Поповнення підручниками здійснюється централізовано через відділ освіти шляхом замовлення, з урахуванням програмових вимог, мови навчання та пропозиції вчителів. Облік, утримання та передача в користування учням здійснюється шкільною бібліотекою відповідно до нормативних документів. Періодичною міру надходження, відбувається оновлення фонду підручників, навчальних посібників та художньо-методичної літератури.

Бібліотечний фонд

Види літератури

Кількість примірників

Книги, брошури, журнали

2056

Підручники (всього)

680

Для 1 -4 класів

355

Для  5-9 класів

325

Для 10-11 класів

-

Статистичні показники роботи бібліотек

Статистичні показники роботи бібліотеки п/п

Показники роботи

2017/2018

1

Фон бібліотеки:

Всього

2056

        

Художня література

1000

Методична література

200

Підручники

680

Періодичні видання

5

Електронні видання

0

2

Надходження:

        

Художня література

0

Методична література

0

Підручники

126

Періодичні видання

0

Електронні видання

0

3

Списання:

        

Художня література

500

Методична література

0

Підручники

1000

4

Книгозабезпеченість:

95%

5

Оборотність:

6

Прочитуваність:

7

Мовний склад фонду (%)

Українською мовою

80

Російською мовою

20

8

Забезпеченість підручниками (кількість):

1-4 класи

355

5-9 класи

325

Райвно

680

Подаровані

0

9

Забезпеченість підручниками (%):

1-4 класи

95

5-9 класи

95

РВО

95

10

% збереження підручників по школі

«Відмінно»

«Добре»

«Задовільно»

В приміщенні шкільної бібліотеки розміщені стелажі -2, столи – 1.

Умови функціонування - на достатньому рівні. Бібліотечно-бібліографічна класифікація книжкового фонду шкільної бібліотеки, ведеться за таблицею для дитячих та шкільних бібліотек. Фонд розставлений відповідно до таблиці ББК та віковим групам.

До всіх видань організовано відкритий доступ згідно Правил користування бібліотекою. Щорічно видаються накази «Про проведення акції «Живи, книго!», «Тиждень дитячої та юнацької книги»

Вся робота бібліотеки проводиться згідно з планом, який є розділом річного плану школи. Найактивнішими читачами є учні початкових класів, найменш активними – старшокласники (більше використовують інтернет-ресурси). Для зацікавлення учнів книгою в школі було проведено ряд виховних бібліотечних заходів: бібліотечні уроки, конкурс малюнків та ілюстрацій до улюблених творів; акція «Подаруй бібліотеці книгу»; Тиждень дитячої книги.

Важливим завданням бібліотеки є контроль за збереженням підручників учнями, а також залучення дітей до читання. Чотири рази на рік проводяться рейди-огляди підручників.

Бібліотека здійснює інформаційне забезпечення виховних заходів, методичних заходів, організовує тематичні викладки літератури.

  Забезпечення фаховими періодичними виданнями для різних напрямів організації навчально-виховного процесу, у тому числі для дітей.

Вчителі школи здійснюють підписку на фахові періодичні видання за власний рахунок. Більшість вчителів користуються Інтернет - журналами.

 Забезпечення навчального закладу педагогічними кадрами.

В школі у 2017/2018 навчальному році в школі працює 13 вчителів, 1 -практичний психолог, 2 вчителя перебуває у відпустці по догляду за дитиною., з яких  13 працюють за основним місцем роботи та 2 – за сумісництвом.

Кадрове забезпечення школи здійснено у повній відповідності з навчальним робочим планом школи. Розстановка педагогічних кадрів здійснюється відповідно до фаху та їх компетенції. Школа укомплектована педагогічними кадрами на 100% відсотків.

При прийомі на роботу (в тому числі й адміністративно-господарських, технічних та обслуговуючих працівників) враховувались фахова підготовка, особисті та колективні якості працівників, працездатність, інші характеристики. Школа мала в своєму розпорядженні висококваліфіковані кадри: 15 педагогічних працівників.

Предмет

Кількість учителів

1

Українська мова та література

2

2

Російська мова та література

1

3

Англійська мова

1

4

Історія та правознавство

1

5

Фізика

1

7

Математика

1

8

Інформатика

1

9

Географія

1

10

Біологія

1

11

Трудове навчання

1

12

Фізична культура

1

13

Музичне мистецтво

1

14

Початкові класи

4

                                          

За педагогічним стажем розподіл педагогічних працівників наступний:

  • до 5 років – 4  (27 %);
  • від 6 до 10 р. – 1 (7%);
  • від 11 до 20 р. – 2 (14%);
  • більше 21 р. – 8 (53%).

Якісний склад вчителів за віком

Кількість

Навчальний рік

2014/

2015

2015/

2016

20152012014

2016/

2017

2017/2018

До 3О років

4

4

4

4

30-40 років

1

1

1

2

41-50 років

2

2

2

2

51-54 років

4

3

3

3

Понад 55 років

3

4

4

4

Всього

Середній вік педагогічних працівників – 45 років.

Пенсіонерів-педагогів – 2 (14%).

 

Доступ закладу до Інтернету (у разі наявності відповідних каналів зв’язку).

З 2014 року навчальний заклад був підключений до швидкісного Інтернету «Київстар»,швидкість < 30Мб/с. До Інтернету підключені комп’ютерна класна кімната .

  1. Навчання у другу зміну - немає.
  2. Дотримання нормативів щодо забезпечення діяльності ЗНЗ.

Директор школи має кабінет, суміщений з учительською. В навчальному закладі є спортивний зал.  На території школи обладнаний спортивний майданчик та футбольне поле з природнім покриттям. В навчальному закладі обладнано внутрішні туалети окремо для хлопців та окремо для дівчат. В школі працює 9 технічних працівників, для них виділене окреме місце знаходження та перебування під час роботи Акт на право постійного користування земельною ділянкою - площа земельної ділянки 17648 га.

Установчі документи навчального закладу відповідають чинному законодавству про освіту.

  1. ступінь - 16
  2. ступінь -12

Середня наповнюваність класів складає 3,5 учнів.

2. Організація навчально - виховного процесу та забезпечення прав та законних
інтересів його учасників

2.1. Стан виконання складових змісту загальної середньої освіти.

Основними напрямами діяльності школи є оптимально побудований навчально – виховний процес, раціонально організована позаурочна форма роботи. Педагоги школи спрямовують свою діяльність  на підготовку учнівської молоді до самостійного життя, освоєння та вибір життєвих орієнтирів.

Використання педагогами школи інноваційних технологій сприяє формуванню навичок та вмінь як предметних, так і загальнонавчальних, виробленню життєвих цінностей, створенню атмосферу співробітництва, взаємодії; розвитку комунікативних якостей. Навчальний процес відбувається за умови постійної активної взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу: учителів, учнів, батьків, представників громадськості. Учитель і учень є рівноправними суб'єктами навчання.

Якісній організації освітнього процесу сприяє чітке дотримання нормативним вимогам шодо визначення тривалості навчального року, канікул, уроків, перерв згідно зДСанПіН 5-5.2008.- 01. Навчальне навантаження за Робочим навчальним планом для всіх класів не є гранично допустимого. Розклад уроків складений відповідно до санітарно – гігієнічних норм.

Робочий навчальний план складений відповідно до Типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Обов’язкове дотримання навчальних годин згідно з державним компонентом, години шкільного компоненту використані за урахуванням навчально-матеріальних, кадрових можливостей школи, бажань учнів.

Відповідно до Робочого навчального плану здійснено методичне забезпечення базовими то грамами, поглибленого вивчення предметів, програмами профільних класів. На основі навчального плану та програм з базових предметів затверджені календарні плани педагогічних працівників.

Педагогічний колектив школи працює над реалізацією та впровадженням в життя Закону України «Про мови»:

Забезпечено функціонування постійної мережі україномовних класів;

Забезпечено викладання російської мови, яка є мовою міжнаціонального спілкування.

Розглядаються питання про дотримання Закону України «Про мови» на нараді при

директорі, педагогічній раді;

Створено умови щодо неприпустимості мовної дискримінації в закладі освіти;

  • Введено вивчення англійської мови з 1 класу.

 Навчання випускників 9-го класу для здобуття повної загальної середньої освіти

працевлаштування випускників 9-го класу та з метою виконання ет.53 Конституції України,ст.14, 33 Закону України «Про освіту», ст.б, 18, 21 Закону України «Про  соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», ст.5 Закону України «Про зайнятість населення», 07.32, ст.31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Указу Президента України контролю за здобуттям учнями повної загальної середньої освіти, забезпечення единих підходів щодо надання звітної інформації про продовження навчання і працевлаштування випускників 9-го класу провели таку роботу:

  1. Узагальнили списки випускників 9-го класу.
  2. Забезпечили наявність довідок з місця навчання випускників 9-го класу, що підтверджують зарахування підлітка до іншого навчального закладу.
  3. Проаналізували результативність роботи з обліку подальшого навчання та працевлаштування випускників 9-го класу на нарадах при директорові.
  4. Надали інформацію про продовження навчання та працевлаштування випускників 9-х класів до відділу освіти.

Клас

Всього

випускників

10 клас

ПТУ

Вищі

навчальні

заклади

І-ІІр.а.

Вищі

навчальні

заклади

ІІІ-ГУр.а.

Інше

Не

працевлаш

товані

9 клас

2

2(Яснівська ЗШ)

0

0

0

0

0

 

Усі випускники (100 %) 9 -го класу охоплені навчанням для здобуття повної загальної середньої освіти.

2.7. Правопорушення під час навчально-виховного процесу, які скоїли учні, (за останні З роки)

На внутрішкільному контролі з даного питання не стоїть жодного учня

Основним напрямком роботи з профілактики правопорушень є своєчасне виявлення учнів, схильних до правопорушень. Перш за все оновлено банки даних дітей, що потребують підвищеної педагогічної уваги, дітей з неблагонадійних сімей, учнів, що знаходяться на внутрішкільному контролі. Ведеться внутрішній облік дітей та підлітків схильних до правопорушень. Складено план заходів щодо профілактики правопорушень, дитячої бездоглядності та негативних явищ в учнівському середовищі.

У школі створена Рада профілактики для роботи з попередження правопорушень, злочинів, зміцненню дисципліни серед учнів. Профілактична Рада покликана об'єднати зусилля педагогічного, учнівського колективів, батьківської громадськості, психологічної служби в створенні єдиної системи роботи з профілактики бродяжництва та правопорушень у школі. Керує радою профілактики заступник директора з виховної роботи. До складу ради входять заступник
директора з навчальної роботи, практичний психолог, класні керівники. Рада профілактики
здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства, Конвенції ООН "Про права дитини", нормативним документам та наказами директора.

Класними керівниками проводяться виховні години з метою пропагування здорового способу життя та з правової тематики. Посилено контроль за відвідуванням учнів занять, усі учні «групи ризику» відвідують заняття шкільних гуртків та спортивних секцій. З підопічними налагоджено добрі, довірливі стосунки з метою усунення негативних умов, які можуть впливати на поведінку учня, його ставлення до учнівських обов’язків, стосунки з оточенням.

Робота навчального закладу запобігає небажаній поведінці та шкідливим звичкам школярів, забезпечує теоретичну та практичну реалізацію заходів, спрямованих насамперед на вдосконалення способу життя школярів, обрання ними правильної соціальної орієнтації.

Суттєве місце в системі роботи з такими дітьми посідає і робота з сім’єю. Вона спрямована на забезпечення членів родини педагогічними знаннями, надання методичної допомоги. У зв’язку з цим для батьків, діти яких потребують особливої уваги, класні керівники проводять індивідуальні бесіди: «Шкідливі звички та їх попередження», «Правила поведінки», «Агресивність», «Твоє здоров'я - в твоїх руках», «Знай свої права» та ін.

  Відвідування учнями навчальних занять (за результатами попереднього семестру).

Відповідно до Закону України „ Про освіту” та з метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти та вдосконалення постійного контролю за охопленням навчання і виховання дітей і підлітків шкільного віку, в школі здійснюється контроль за відвідуванням учнями школи. Класні керівники у класних журналах заповнюють щодня сторінку обліку відвідування учнями уроків, підбиваючи підсумки відвідування школи кожного семестру. Періодично у школі проводяться рейди, під час яких виявляють учнів, які систематично запізнюються на уроки або відсутні 1-2 уроки без поважних
причин.

Аналіз стану відвідування учнями школи свідчить про те, що школярі початкових класів  основному систематично відвідують школу, наявні пропуски підтверджені довідками про хворобу або поясненням батьків про причину відсутності дитини на заняттях.

 

  Кошти спеціального фонду в загальному фінансуванні навчального закладу.

Фінансово-господарська діяльність навчального закладу здійснюється на основі його
кошторису, відповідно до нормативно-інструктивних документів, які її регламентують.
Бухгалтерський облік здійснюється через централізовану бухгалтерію відділу освіти.

  Проходження педагогічними працівниками атестації.

Атестація педагогічних працівників школи проводиться відповідно до вимог нормативних документів: «Типового положення про атестацію педагогічних працівників України», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010р. № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010р. №1255/18550 із змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011р. №1473. Щорічно наказом по школі встановлюється склад атестаційної комісії, яка здійснює свої повноваження протягом навчального року. Документація та планування роботи атестаційної комісії ведеться на відповідному рівні. Вчителі протягом всього атестаційного періоду проводять відкриті уроки та виховні заходи, приймають участь у роботі шкільних та районних методичних об'єднань вчител ів-предметпиків, готують творчі звіти, впроваджують інноваційні технології навчання, організовують роботу з розвитку творчих здібностей учнів. Агестаційна кампанія відбувається демократично, відкрито, планово із залученням батьків, учнів, методичної ради школи.

У 2017/2018н.р. атестація педагогічних працівників регламентувалася наказом по школі   «Про підготовку та проведення атестації працівників школи у 2017/2018 н.р.». У поточному році атестувалися 3 педагогічних працівників, всі вони підлягали черговій атестації, а саме: (Федотова Анжела Володимирівна – вчитель російської мови , Бабаніна  Наталя Юріївна – вчитель англійської мови, Федотов Василь Васильович – вчитель інформатики. 

Вчителі школи протягом року, згідно з наказом,своєчасно проходили курсову перепідготовку при ІППО ЗО (при Інституті післядипломної педагогічної освіти Запорізької області). Графік курсової перепідготовки на2017/2018 н.р.,виконано в повному обсязі.

Члени атестаційної комісії вивчали роботу педагогічних працівників, які атестувалися та узагальнювали у довідках, які заслуховували на засіданнях атестаційної комісії протягом 2017/2018 н.р.   За рішенням шкільної атестаційної комісії Яснівської ЗШ І-ІІІ ступенів присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» вчителю англійської мови Бабаніній Н.Ю., «спеціаліст ІІ категорії» вчителю інформатики Федотову В.В.,  вчителю російської мови підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії».

План атестації педагогічних працівників школи на 2017/2018н.р. виконано в повній мірі (100%).

На кінець 2017/2018 навчального року якісний склад педагогічних працівників школи за фаховим рівнем склав:

  • Спеціаліст вищої категорії – 1 чол. (7% від загальної кількості педагогів);
  • Спеціалістів І категорії – 8 чол. (57%);
  • Спеціалістів ІІ категорії – 2чол. (14%);
  • Спеціалістів – 3 чол. (21 %);

  При розстановці кадрів враховується фах за дипломом, педагогічний досвід, кваліфікація вчителя, наступність у роботі.

Таблиця про фахову  підготовку  педагогів

Промінівська ЗШ І-ІІ ступенів

станом  на 01.09.2018 року

№п/п

П.І.Б.

Педагогів

посада

Посада за

фахом

Предмет який викладає

Кваліфікаційна

категорія  та дата  атестації

Дата проходження курсів

1.

Федотова А.В.

директор

вчитель рос. мови і літ.

рос. мова та література

І кат.

26.03.2018

27.02-19.05.2017р.

2.

Асєєва Т.В.

вчитель

вчитель поч.. класів

поч. класи

І кат

23.03.2016

18-29.05.2015

3.

Бабаніна Н.Ю.

вчитель

вчитель анг.мови,

укр.мова та літ.

анг.мова

ІІ кат.

26.03.2018

17-27.06.2013

укр.мова

ІІ кат.

23.03.2015

12-23.05.2014

худож.культура

муз.

мистетцтво

4.

Вівчарук Н.А.

вчитель

вчитель поч.. класів

поч. класи

І кат.

23.03.2016

5-16.10.2015

5.

Федотов В.І.

вчитель

аграном

Трудове навчання

спеціаліст

13-23.08.2012

Основи здор.

спеціаліст

6.

Литвиненко С.І.

вчитель

Вчитель історії

Історія України

І кат.

26.02.2014

15.05-26.05.2017

Всесвітня історія

І кат.

26.02.2014

15.05-26.05.2017

правознавство

І кат.

26.02.2014

15.05-26.05.2017

7.

Покамєстова О.М.

вчитель

Вчитель біології та хімії

біологія

І кат.

26.02.2014

22.09-10.10.2014

хімія

І кат.

26.02.2014

22.09-10.10.2014

Спец.курс екологія

І кат.

26.02.2014

22.09-10.10.2014

природознавство

І кат.

26.02.2014

22.09-10.10.2014

Обр.мист.

І кат.

26.02.2014

06-24.02.2012

8.

Шумейко Ю.А.

вчитель

Вчитель укр..мови та літерат., 

Укр..мова

 спеціаліст

Укр..літ

9.

Федотов В.В.

вчитель

Вчитель інформатики

Інформатика

ІІ кат.

26.03.2018

 16.04-30.04

Фізика

18.06-24.06

10.

Корень О.М.

вчитель

Вчитель фізичної культури

Фізична культура

Вища

13.03.2014

01-12.04.2013

11.

Гордецька Ю.І.

вчитель

Вчитель географії

географія

І кат.

2012

2011

12.

Топалова З.С.

вчитель

Вчитель математ.

Математика

Спеціаліст

-

Алгебра

Геометрія

13

Резнікова К.М.

вчитель

вчитель поч.. класів

поч.. кл.

Спеціаліст

14.

Покамєстова К.С.

вчитель

Вчитель географії

Поч..кл.

спеціаліст

-

15.

Пономаренко Д.О.

психолог

Вчитель біології, екології, практичний психолог

спеціаліст

-

 

 Підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється відповідно до Перспективного плану курсової перепідготовки, затвердженого відділом освіти. Проводиться аналітичний моніторинг розвитку і вдосконалення педагогічної майстерності вчителів.

Всі педагоги школи проходять чергову курсову перепідготовку на базі Мелітопольської філії Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Вчителі школи підвищують рівень інформаційної компетентності.

«Інтел.

Навчання для
майбутнього

«Основи ІКТ.
Партнерство
в навчанні»

«Сервіси
WЕВ 2.0 у
педагогічній
діяльності»

15

8

2

 Забезпеченість фахівцями.

Школа забезпечена фахівцями на 100% ; всі вчителі працюють за фахом

Організація методичної роботи.

В школі склалася певна система методичної роботи, в якій поєднані традиційні та інноваційні форми роботи (масові, групові, технологіям, методам навчання:

  • проектне навчання;
  • особистісно-орієнтовані технології;
  • комунікативні;
  • розвивальні;
  • інформаційно-комунікаційним;
  • активним і інтерактивним методам і формам організації навчального процесу;
  • моніторинговим дослідженням.

Методична робота в школі - це різноманітна діяльність, спрямована на успішну організацію навчально-виховного процесу. Робота з педагогічним колективом - це взаємодія з педагогами шляхом використання різноманітних підходів з метою створення найкращих умов для розкриття можливостей, професійних інтересів та здібностей кожного педагога.

Тому в школі вирішуються основні завдання методичної роботи щодо створення особистісно-орієнтованої системи професійного зростання:

  • розвиток творчої активності педагога та учня;
  • моніторинг інтересів, уподобань, здібностей, можливостей, бажань, забезпечення умов та змісту педагогічної діяльності для їх максимальної реалізації;
  • сприяння творчому розвитку кожного вчителя;
  • заохочення педагогів до професійного розвитку;
  • забезпечення відповідальності кожного за результат своєї праці, стимулювання вчителів до саморозвитку та творчості.

В управлінській діяльності впроваджуються такі технології:

  • інформаційні технології з використанням комп'ютерів;
  • особистісно-орієнтовані технології управління діяльністю вчителів;
  • моніторинги в управлінській діяльності.

Протягом 2017 /2018н. р. в школі працювали такі методичні об’єднання :

  • Вчителів початкових класів- Асєєва Т.В.
  • вчителів природничо-математичний дисциплін - керівник Покамєстова О.М.
  • вчителів гуманітарних дисциплін – керівник Сушко Н.В..

Головними завданнями методичних об’єднань були:

  • Підвищення рівня загально дидактичної і методичної підготовки педагогів;
  • Використання інноваційних форм та методів навчання
  • Обмін досвідом педагогічної діяльності

• Створення умов для самоосвіти і самореалізації педагогів.

З 2014/2017 роках структура методичної роботи була підпорядкована реалізації методичної теми школи і району «Самореалізація та розвиток особистості учня та вчителя в соціокультурному просторі сільської школи», спрямована на здійснення наступних пріоритетних напрямків навчально-виховного процесу:

  • Впровадження нового Державного освітнього стандарту в середній базовій освіті;
  • Продовження впровадження інноваційних педагогічних технологій;
  • Створення умов для розвитку обдарованої учнівської молоді.
  • Удосконалення роботи по реалізації особистісно-орієнтованого підходу до навчання і виховання;
  • Удосконалення системи роботи з обдарованими учнями шляхом всебічного розвитку особистості з максимальним врахуванням її здібностей та обдарувань активне залучення школярів до науково-дослідницької та пошукової роботи.
  • формування ключових життєвих компетентностей учнів;
  • стимулювання професійної мотивації педагогічних працівників.
  • Використовування можливості соціокультурного простору,як систему зв'язків та відносин школи, батьків,закладів культури,охорони здоров’я,позашкільних закладів освіти, громадських організацій;
  • створення оптимальних психолого-педагогічних умов для самореалізації і індивідуального розвитку особистості, для ефективної діяльності всіх учасників навчально-виховного процесу, впровадження моніторингових досліджень навчально-виховного процесу.

В рамках роботи над методичною проблемою в школі створюються організаційно-педагогічні умови з урахуванням індивідуальних особливостей учнів, форми навчання (класна та індивідуально-групова)для активізації пізнавального процесу. Робота спрямована на формування соціально-активної розвиненої особистості випускника школи, пристосованої до сучасного життя.

Щороку у вересні місяці видається наказ по школі «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами», у червні підсумки методичної роботи за навчальний рік узагальнюються наказом по школі «Про підсумки методичної роботи з педагогічними кадрами».

Склад методичної ради школи: (4 засідання на рік)

  1. Федотова А. В.- голова ради, директор школи
  2. Асєєва Тетяна Василівна- керівник ШМО вчителів початкових класів;
  3. Покамєстова Ольга Михайлівна- секретар методичної ради, керівник ПІМО вчителів з дисциплін природничо-математичного напряму;
  4. Сушко Ніна Вікторівна- керівник ШМО вчителів гуманітарних дисциплін.

 З метою методичної допомоги та обміну досвідом проводяться Тиждень педагогічної
майстерності 

Організовано роботу «Школи молодого вчителя» , наказом по школі призначаються
наставники для молодих фахівців з числа досвідчених вчителів. Молоді спеціалісти Покаместова К.С., Резнікова К.М. пізнають основи професійної майстерності шляхом самоосвіти, під керівництвом досвідчених педагогів-наставників за індивідуальними планами. З метою підвищення ефективності професійної діяльності, рідня психологічної культури і педагогічного мислення молодих колег до роботи з ними активно залучається практичний психолог Пономаренко Д.О.. Для молодих вчителів проводяться консультації, надається відповідна методична допомога.

Вчителі школи приймають участь у фахових конкурсах, є членами журі при перевірці робіт учнів.

Результатом методичної роботи в школі є професійний та кваліфікаційний зріст педагогічних працівників.

 Наявність та дієвість веб-сайту ЗНЗ.

Школа має власний сайт: http:///prominivska-50.ucoz.ua .Структура веб-сайту : зручний інтерфейс, інформація поповнюється систематично. Зміст веб-сайту: підбір матеріалу здійснюється відповідно до проведених заходів та подій шкільного життя, регулярно оновлюється інформація, інформація розподілена чітко за категоріями, зрозуміла, грамотно підібрана. Наявні фото- матеріали, дизайн веб-сайту підібраний в спокійному колірному стилі , наявний заголовок, що відображає назву школи, дотримуємось єдиного стилю оформлення всіх сторінок, графічні елементи відповідають змісту сторінки.

  1. Використання педагогічними працівниками засобів ІКТ для здійснення навчально-виховного процесу.

Навичками роботи на ПК володіють 82% учнів (крім 1 класу) та 100 % педагогів школи. З метою формування психологічної готовності до використання аудіовізуальних засобів та оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями, з метою сприяння розвитку розумових здібностей, пам'яті, просторової уяви, творчого нестандартного мислення, підвищення інтересу до навчання запроваджується використання ІКТ з 2 класу за новою програмою Державного стандарту початкової освіти вивчається курс Сходинки до інформатики.

Крім того, в кабінеті інформатики та мультимедійному кабінеті окремими вчителями проводяться уроки математики, біології, географії, фізики, хімії, історії, української мови.

Вчителі школи широко застосовують при підготовці уроків та при їх проведенні дидактичний та методичний матеріал та інформацію на лазерних дисках.

Підключення школи до мережі інтернет дає можливість вчителям використовувати ресурси мережі як на уроках, так і при їх розробці.

В навчально-виховному процесі використовується комп’ютерна підтримка під час проведення уроків. Активно використовуються презентації, відеокадри, електроні атласи.

Вчителі школи підвищують рівень інформаційної компетентності.

Станом на 01.09.2017 року пройшли курси за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього» - 15 педагоги школи, «Основи ІКТ. Партнерство в навчанні» - 11 вчителів «СервісиWEB 2.0 у педагогічній діяльності» 2 вчителі

В управлінській діяльності широко використовується комп’ютерна техніка: під час проведення педагогічних рад, проведення моніторингових досліджень, під час аналізу уроків, для виготовлення технологічних карт.

 Організація інноваційної діяльності ЗНЗ.

З метою підвищення якості навчально-виховного процесу у школі впроваджуються інноваційні педагогічні технології. Робота по впровадженню нових педагогічних технологій ведеться планомірно та систематично і здійснюється на теоретичному та практичному рівнях. На першому етапі цієї роботи педагогічні працівники ознайомлюються з сучасними педагогічними технологіями на загальношкільному рівні: на засіданнях педагогічної ради, нарадах при директорі, засіданнях предметно - циклових методичних об’єднань.

Після вивчення теоретичного обґрунтування за прогнозування результатів впровадження нових технологій в навчальний або виховний процеси починається практичне їх застосування.

За такою схемою в школі були запровадженні і застосовуються педагогічні технології:

ІКТ найбільше застосовуються на уроках біології (Покамєстова О.М.), української та російської літератури (Бабаніна Н.Ю., Сушко Н.В., Федотова А.В.), англійської мови (Бабаніна Н.Ю.), фізики (Федотов В.В.), початкова школа (Асєєва Т.В., Вівчарук Н.А., Покамєстова К.С.).

Інтерактивні технології та технологію проблемного навчання застосовують з більшості предметів базової та старшої школи.

Проектною технологією володіють 80 % вчителів школи та застосовують її в навчальній та виховній роботі.

Розвиток критичного мислення, рольові та дидактичні ігри використовують вчителі початкових класів Асєєва Т.В., Вівчарук Н.А., Покамєстова К.С. вчитель англійської мови Бабаніна Н.Ю.,вчитель інформатики та фізики Федотов В.В..

Моніторингові дослідження проводять директор та практичний психолог.

Впровадження інноваційних технологій сприяє реалізації науково-методичної проблеми району і школи. Дане питання регулярно розглядається на засіданнях предметно циклових МО .

Інноваційні інтерактивні, інформаційно-комунікаційні педагогічні технології використовуються більшістю вчителів школи як безумовний атрибут сучасної освіти. Досвід роботи з цього питання має відображення в протоколах засідань, творчих звітах вчителів, електронних матеріалах до уроків, поурочних планах.

  Стан дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу  

Аналіз стану травматизму серед учнів Промінівської загальноосвітньої школи за період  2017/2018 н. р., свідчить про відсутність травматизму серед учасників навчально - виховного процесу.

Це говорить про достатню роботу з боку класних керівників та вчителів за станом організації та забезпеченням безпеки життєдіяльності дітей під час навчально-виховного процесу, про достатній рівень проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу та про належну систему чергування вчителів, особливо вчителів початкових класів, під час перерв та перед початком навчальних занять у приміщеннях та на територіях закладів освіти.

 Організація безкоштовного харчування: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО, учнів 1-4-х класів.

На виконання наказу РВО № 472 від 12.09.2017 та ст. 5 Закону України «Про охорону дитинства», п.1 Постанови Кабінету Міністрів України 19.06.2002 № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», в школі організовано отримання безкоштовного харчування учнями 1 - 9 класів. На виконання Законів України «Про освіту», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», «Про охорону дитинства» «Про безпечність та якість харчових продуктів», постанов Кабінету Міністрів «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» 1-9класів. Харчування охоплено 100% учнів 5-9 класів.

. Наказом по школі призначено відповідальну особу за організацію харчування – вчителя початкових класів Асєєва Т.В. Харчування здійснюється за рахунок районного бюджету- 1-4 клас та ПП «Могучий» -5-9 клас. Розробляються та затверджуються графіки харчування дітей, режиму чергування педагогічних працівників в місцях харчування учнів. Класні керівники являються відповідальними за облік дітей, які користуються правом на безоплатне гаряче харчування.

Забезпечується:

  • суворе дотримання норм харчування учнів 1 -4 класів;
  • належний стан утримання місць харчування дітей згідно з вимогами санітарно-гігієнічних норм;
  • суворий контроль за станом додержання реалізаторами продуктів харчування;

• щомісячне звітування до ЦБ відділу освіти, молоді та спорту щодо використання коштів на харчування учнів, до 25 числа кожного місяця

В школі безкоштовно харчується 28 учнів з них 16 учні 1 - 4 класів. Вартість гарячого харчування становить 10 грн. в день.

Проводиться на виховних годинах та батьківських зборах роз’яснювальна робота серед учнів та батьків для пропаганди основ здорового харчування.

Контроль за організацією харчування учнів: наявність нормативних документів: Державні санітарні правила та норми, накази відділу освіти Мелітопольської РДА, накази по школі.

Питання харчування учнів розглядається на нараді при директорі.

 Організація виховної роботи в ЗНЗ.

Тема виховної роботи «Впровадження особистісно-орієнтованих технологій виховання».

Пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність (як на уроках так і в позаурочний час) школи була спрямована згідно напрямків:

  • Превентивне виховання.
  • Морально-етичне виховання.
  • Художньо-естетичне виховання.
  • Національно-патріотичне виховання.
  • Трудове виховання.
  • Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя.
  • Екологічне виховання.

Управління виховною роботою школи здійснює директора школи Федотова А.В..

 Заступник директора з виховної роботи розробляє план виховної роботи на рік. Відповідно до нього та згідно з урахуванням вікових особливостей учнів класні керівники розробляють плани виховної роботи на І та II семестри.

Національно - патріотичне виховання

Працюючи над реалізацією Концепції національного виховання педагогічний колектив школи постійно спрямовує виховну роботу на виховання свідомого громадянина, гуманіста і патріота України.

В школі оформлено куточок державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України - Гербом, Прапором, Гімном. Такі ж куточки є в кожному класі. Вчителі школи постійно виховують повагу в учнів до державного Герба, Прапора та Гімну, розвивають в учнів свідомість справжніх громадян і патріотів своєї країни.

В рамках національно - патріотичного виховання в школі проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: святкування знаменних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо.

Питання національного і патріотичного виховання обговорюються на засіданнях педагогічних рад, семінарах, нарадах, засіданнях учнівського парламенту школи.

Екологічне виховання

В рамках напрямку здійснюється:

  • проведення виховних годин , бесід;
  • розв’язування кросвордів на екологічну тематику;
  • проведення зустрічей весняних птахів;
  • конкурси малюнків на екологічну тему;
  • виготовлення годівниць, допомога птахам взимку;
  • догляд за квітниками, кімнатними рослинами;
  • брейн - ринги з біології, хімії, фізики для учнів старших класів.

Правове виховання

В рамках напрямку проводиться:

  • виховні години за темами: «Конституція України», «Права і обов’язки громадян», «Декларація прав дитини», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»;
  • місячники правових знань;
  • конкурси малюнків на правову тематику;
  • брейн - ринги з правознавства для учнів старших класів.

В школі постійно проводиться індивідуальна робота з учнями та їх батьками з профілактики правопорушень, аналізується вплив сім’ї на виховання учнів.

Проводяться виховні години по класах, заслуховуються звіти та інформації з питань профілактики правопорушень на нарадах при директорі. Дирекція школи співпрацює з відділом у справах неповнолітніх Мелітопольської райдержадміністрації.

Морально - етичне виховання спрямоване на прищеплення та почуття моралі, міцних переконань і має постійно перебувати в центрі уваги колективу. Вчителі, класні керівники, адміністрація школи проводять в цьому напрямку певну роботу, а саме: бесіди, виховні години, темами яких є культура спілкування, морально - етичні правила поведінки, відносини між людьми тощо.

Традиційним стало проведення загальношкільних заходів: родинних свят, свята 8 Березня, Дня Валентина, Дня захисту дітей, День захисника Вітчизни.

Робота з учнями в цьому напрямку здійснюється не тільки на уроках, виховних годинах і заходах, а постійно, в процесі робочого дня проводяться бесіди та корегується поведінка учнів.

Художньо - естетичне виховання. Художня самодіяльність.

Одним із завдань педагога є виховання у дітей почуття прекрасного, здатності цінувати красу життя, розвиток творчих здібностей і нахилів.

З метою розвитку творчого потенціалу, впевненості в своїх силах в школі проводяться свята, вечори, лінійки, конкурси, концерти. Серед них:

  • Свято першого і останнього дзвоника.
  • Новорічні свята.
  • Вечір зустрічі з випускниками.
  • Вечір до Дня святого Валентина.
  • Шевченківське свято.

Про успіхи художньо - естетичної роботи школярів свідчать гарні виступи наших учнів на різних сільських заходах, на які запрошуються наші школярі.

Усі класні керівники сумлінно виконують свої посадові обов’язки:

  • організовують життя колективу класу відповідно до вікових особливостей ;
  • інтересів учнів та вимог суспільств;
  • планують і проводять виховну роботу в класах ;
  • ведуть у встановленому порядку документацію класу, контролюють ведення учнівських щоденників;
  • доводять до відома дирекції школи всі недоліки в забезпеченні навчально- виховного процесу;
  • беруть участь в засіданні методоб’єднань, педагогічних радах школи;
  • ведуть активну пропаганду здорового способу життя; підтримують постійний контакт з батьками;
  • забезпечують дотримання правил техніки безпеки життєдіяльності під час здійснення навчального процесу та проводять виховні заходи.

Родинне виховання - це природна і постійно діюча ланка, що обумовлює розвиток людини на всіх стадіях її життя. Тому у своїй виховній діяльності кожен класний керівник опирається на сім’ю, підвищує її психолого - педагогічну культуру, активно впливає на взаємини з батьками, учнями, вчителями. Свідченням цього є постійні зустрічі педагогів з батьками, відвідини батьками різних загальношкільних позакласних заходів. У відносинах «батьки - вчителі» склалася дружня обстановка. Вчителі завжди знаходять спільну мову, а батьки не залишаються осторонь шкільних проблем.

Соціальний захист

В Промінівській ЗШ І - II ст. здійснюється планомірна робота по забезпеченню соціальних гарантій дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей. На підставі зібраної інформації складається соціальний паспорт кожного класу, соціальний паспорт школи. Серед конкретних напрямків реалізації соціальної підтримки треба відмітити наступне:

  • Діти, позбавлені батьківського піклування харчуються безкоштовно;
  • Отримують подарунки до свят;
  • Регулярно оздоровлюються влітку;
  • Забезпечені підручниками.

На жаль навчальний заклад не має змоги надати в повній мірі матеріальну підтримку дітям з неповних, багатодітних сімей та дітям самотніх матерів.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування -0

Багатодітні сім’ї -11

Учні, які перебувають на обліку в школі (ВШПО)- 0

Діти-інваліди -1

Діти самотніх матерів-5

Діти з неповних сімей-13

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи, підтримується постійний зв'язок класних керівників, практичного психолога, адміністрації школи.

Відповідно до Конституції України пріоритетним напрямом державної політики в галузі освіти вважається право на здобуття освіти та покращення якості освіти. Тому школа забезпечує рівний доступ до здобуття обов'язкової освіти жителям сел Промінь, Широкий Лан, Привільне, Берегове.

В школі ведеться постійний контроль за охопленням дітей шкільного віку навчанням. Здійснюється перевірка та уточнення списків дітей мікрорайону. Створена повна база даних про всіх дітей, що проживають на території мікрорайону. Списки затверджуються сільською радою. Співпраця з навчальними закладами, де навчаються діти,
які проживають в мікрорайоні, налагоджена.

З боку адміністрації школи, класних керівників існує постійний контроль за відвідуванням учнями школи, щоденний облік відвідування ведеться в класних журналах.

Всі учні 6-18 років, що проживають у мікрорайоні охопленні навчанням, окрім тих, у яких є довідки з лікарні.

Профорієнтаційна робота.

Професійна підготовка молодих починається ще в шкільні роки. Завдання школи -підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота у школі здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках, бесіди, виховні години, лекторії.

Профорієнтаційна робота з учнями в школі спрямована на підготовку учнів до свідомого вибору професії та подальшого життєвого шляху учнів.

Система профорієнтаційної роботи включає в себе спільну діяльність класного керівника, вчителів - предметників, керівників гуртків, бібліотекаря, практичного психолога, громадських організацій.

В рамках профорієнтаційної роботи для учнів різних вікових категорій проводяться
різноманітні заходи. Протягом лютого в випускних класах проходять батьківські збори «Майбутня професія моєї дитини», виховні години «Моя майбутня професія», уроки з використанням профорієнтаційних інноваційних методів «Вибір професії - вибір майбутнього». Відбулися екскурсії на підприємства села.

Були проведені конкурси малюнків «Моя майбутня професія» серед учнів 4-7 класів, творів - есе «Вибір професії-вибір долі» серед учнів 8 класів, рекламних плакатів «Обирай робітничу професію!» серед учнів 9 класів, проектів «Професія майбутнього» серед учнів 9 класів.

Перед учнями виступає агітбригада з метою пропаганди робітничих професій «Професії кожні потрібні».

Заступником директор Федотова А.В. завжди оновлюється куточок профорієнтації «Служба зайнятості - школярам».

Також в школі з учнями проводилась профінформаційна робота працівниками служби зайнятості, представників ПТНЗ, вищих навчальних закладів І - IV рівнів акредитації та представників підприємств району.

Реалізація програми «Обдарована молодь»
        Одним з основних принципів роботи школи є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. Упровадженню в життя цього принципу сприяє діяльність педагогів. Зміст роботи з обдарованими дітьми включає низку завдань, а саме: виявлення обдарованості дітей та максимальне сприяння їхньому розвитку.
                 З метою розвитку інтелектуальних та творчих здібностей учнів щороку проводиться розробка варіативної частини навчального плану. Певна частина годин використовується для проведення додаткових індивідуальних занять за кожним предметом навчального плану. Учні брали участь у районних олімпіадах з базових дисциплін, конкурсі ім. П. Яцика, ім. Т. Шевченка,  інтерактивних конкурсах «Колосок», «Кенгуру», «Соняшник», «Олімпус».

Учні школи є переможцями районних спортивних, еколого-натуралістичних, туристсько-краєзнавчих конкурсів.

Продовження навчання випускників 9  

Моніторинг охоплення навчання та працевлаштування учнів 9-х класів показує, що 100% випускників продовжують навчання в 10 класі або у ВНЗ всіх рівнів акредитації.

Результати працевлаштування випускників

Навчальний рік ,

клас

К-ть

випускників

10 кл.

Технікум

ПТУ

Внз.

Працюють

2016/2017

9

2

2

Оздоровлення дітей

Одним з напрямків виховної роботи є оздоровлення дітей влітку, організація їх дозвілля та відпочинку. Оздоровлення учнів та працівників школи здійснюється згідно з планом роботи. Задля цього було проведено роз’яснювальну роботу серед батьків . Діти пільгових категорій за сприянням сільської ради безкоштовно проходять оздоровлення в ДОТ.

Питання оздоровлення учнів включають в себе організацію харчування, поліпшення умов розвитку, виховання та освіти учнів, організацію дозвілля і змістовного літнього відпочинку.

Працівники закладу за сприянням ППО РДА ЗО мають змогу проходити оздоровлення у літній період. 

Забезпечення умов для збереження здоров'я учнів

  • В школі здійснюється робота по забезпеченню умов для збереження здоров'я учнів. Забезпечується щорічний обов'язковий медичний огляд;
  • На уроках проводяться фізкультурні хвилинки з метою зняття втоми, активізації розумової та фізичної працездатності;
  • Впроваджуються різні форми проведення заходів по правилам безпечної поведінки вдома, на вулиці, в місцях відпочинку;
  • Дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги до приміщення школи та її території.

В рамках реалізації завдань комплексної програми "За здоровий спосіб життя" здійснюється:

  • Проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед учнів та їх батьків;
  • Проведення заходів щодо попередження грипу, інфекційних захворювань, гепатиту В, туберкульозу, СНІДу, венеричних захворювань;
  • Прийняття участі в акціях "Молодь за здоровий спосіб життя", "Здорова дитина – здорова нація", "Скажімо "Ні насильству в сім'ї", "Не палити - і бути здоровим";
  • Проводяться навчально-планові заходи з метою профілактики дитячого травматизму, харчових отруєнь, захворюваності та ін.: тематичні диктанти, бесіди, виступи агітбригад, конкурси малюнків, випуск інформаційних бюлетенів, буклетів, пам’яток. Учні 9-10 класів створюють соціальні ролики.

Класними керівниками ведеться в класних журналах облік інструктажів з безпеки. Проводяться Місячники безпеки,Єдині дні безпеки дорожнього руху, підготовка та проведення Дня цивільного захисту, День превентивні акції «Анти СНІД» 1 грудня.

Стан фізичного виховання

Процес розвитку фізичної культури під час навчання в сучасній школі та в позаурочний час має специфічні особливості, які сприяють фізичному розвитку дитини та збереженню її здоров'я. Для цього необхідна достатня матеріальна база, впровадження в навчальний процес досягнень науково-технічного прогресу і передового педагогічного досвіду та високої майстерності тих вчителів, які його впроваджують.

Питання фізичної культури розглядаються на нарадах при директорі школи: про медичний огляд дітей та розподіл їх за групами здоров'я, про вимоги до уроку фізичної культури, дозування, навантаження, проба Руф'є на уроці, безпека життєдіяльності, попередження травматизму та нещасних випадків.

Учні школи приймають участь в шкільних та районних змаганнях з різних видів спорту: футбол, волейбол, баскетбол, легка атлетика, крос, туристичний зліт. Контингент учасників -школярі, дівчата і хлопці (10-16 років).

Крім уроків фізичної культури, спортивні навички, фізичний розвиток учні здобувають на заняттях спортивних секцій, що працюють в школі, Танцювальний гурток в сільському будинку культури. Таким чином, в позаурочний час учні продовжують фізичний розвиток.

Для збільшення рухової активності школярів в навчальний процес включаються фізкультхвилинки, фізкультпаузи, фізкультурно-оздоровчі заходи на перервах, проводяться спортивні свята: «Козацькі розваги», «Веселі старти», «Ну-мо, хлопці!», «Козацький гарт», «Мама, тато, я - спортивна сім'я», «Олімпійський тиждень» цілу низку оздоровчих заходів на канікулах .

Організація медичного обслуговування учнів та працівників школи

Медичне обслуговування учнів Промінівської ЗОШ І - II ст. забезпечується працівниками Терпінівською дільничою лікарнею та Промінівським фельдшерським акушерським пунктом. Поряд зі школою знаходиться Промінівський ФАП є необхідні медикаменти для надання першої медичної допомоги. Медична сестра Дзюба І.Л. . здійснює контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Проводить профілактичні щеплення, вакцинації учнів, організує періодичний профілактичний медогляд учнів. Веде постійний моніторинг епідемічної ситуації. Поглиблений медичний огляд учнів один раз на рік проводиться лікарями Терпінівської дільничої лікарні та лікарями ЦРЛ. Медична сестра надає практичну допомогу класним керівникам в проведенні бесід, заходів профілактичного та інформаційного характеру.

Працівники школи систематично, планово, безоплатно проходять медичнийогляд в ЦРЛ.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально- виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов  навчання.

В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями.

Профілактика дитячого травматизму.

З метою профілактики дитячого травматизму завжди класними керівниками та адміністрацією школи проводяться навчально-планові заходи: Місячник «Увага! Діти на дорозі», Тиждень знань безпеки життєдіяльності, Тиждень пожежної безпеки, організація чергування учнів та вчителів по школі. У класах створено куточки з питань безпеки життєдіяльності, Проводяться години спілкування з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, Місячник формування здорового способу життя «Молодь за здоровий спосіб життя», зустрічі з представниками ДАІ, МНС. Ведуться журнали реєстрації інструктажів у навчальних кабінетах фізики, хімії, інформатики, біології, спортивній кімнаті відповідно до інструкцій і розроблених заходів.

Організовується з учнями робота загонів ЮІР і ДЮР, вивчення правил поведінки у разі знаходження НП, правил дорожнього руху, безпечного користування газом, протипожежної безпеки, бесіди попереджувального характеру.

Проводяться наради при директорові, інструктажі класних керівників про роботу щодо попередження дитячого травматизму.

Контроль виконання правил Безпеки життєдіяльності під час роботи учнів на пришкільній ділянці, участь у трудових десантах.

Проводяться шкільні конкурси учнівських творів, малюнків, газет щодо попередження усіх видів дитячого травматизму, інформування батьків про факти травмування дітей, причини виникнення пожеж, ДТП та інших нещасних випадків, батьківський всеобуч з питань основ безпеки життєдіяльності, захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства.

Проводиться ряд інструктажів з учнями щодо безпеки життєдіяльності: з правил безпеки на вулиці, у школі, на спортмайданчику, під час перерви та навчальних занять, під час осінніх канікул, обережно, ожеледиця, щодо безпечної поведінки під час прибирання пришкільної території., під час проведення святкових шкільних вечорів, під час проведення новорічних свят, безпечної поведінки у потязі, автобусі та у громадських місцях, техніки безпеки під час літньої навчальної практики, профілактика травматизму під час канікул, безпека на воді, пожежна безпека при проведенні занять та позакласних заходів, протипожежна безпека у побуті, безпеки під час користування газом, про заборону використання піротехнічних засобів та інші.

Співпраця з батьками.

Виховання учня в школі і сім’ї - щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі.

Однією з традиційних форм роботи з батьками у школі є батьківські лекторії. Тематика лекцій підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей.

Взаємодія з органами місцевого самоврядування і громадськістю.

Забезпечення взаємозв'язку школи з органами місцевого самоврядування здійснюється з метою вирішення питань всеобучу, соціального захисту.

Тісний зв'язок школа підтримує з культурно-просвітницькими організаціями села - будинком культури, сільською бібліотекою. З їх участю готуються та проводяться різноманітні акції та заходи. Зокрема :

День визволення села від фашистських загарбників; День Перемоги; День села; Міжнародний День захисту дітей; Свято зустрічі з випускниками та багато інших.

Самоаналіз роботи учнівського самоврядування

Учнівське самоврядування Промінівської загальноосвітньої школи І - II ступенів -спрямована насамперед на розвиток ініціативи, можливості розкриття організаторських здібностей, підготовку та проведення різноманітних заходів у відповідності до потреб та інтересів. А результат роботи цієї системи - це багатогранна, всебічно розвинута особистість, яка без проблем може адаптуватися до складних умов сьогоднішнього суспільства.

Рада учнівського  самоврядування була сформована з урахуванням побажань всіх класів школи з 8-го по 9 -й. До її складу увійшли представники кожного з цих класів. Кількість членів Ради складає 7 осіб.

Метою та завданням учнівської організації є:

  • всебічно розвиватися самовдосконалюватися, самореалізовуватися на благо собі, своїм ровесникам, школі, своїй родині, народі України;
  • забезпечувати права і інтереси учнів на основі виконання правил, законів школи;
  • формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ шкільного життя, оволодівати наукою управління;
  • сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей;
  • прагнути узгодженості й балансу інтересів між учнями і дорослими;

Діяльність учнівського самоврядування спирається на методично організаційні принципи управління:

У наступність та змінність активу. Лідерів обирають серед активних, але кожен учень може пройти шлях від рядового виконавця до організатора, а старшокласники навчають молодших за віком учнів, готуючи собі зміну;

  • принцип одного планування. Це скоординованість з планом школи, планом м/о класних керівників; це покращує співпрацю учнівського та педагогічного колективу.
  • принцип педагогічної активізації та сприяння. Включає спільне керівництво, виховання згідно із завданням школи, із педагогічною проблемою, передбачає вплив на школярів через органи самоврядування.
  • принцип активності, заохочення ініціативи. Класні керівники вивчають і спів ставляють можливості учнів, виконують роль консультантів у класі, а педагоги- спеціалісти консультують кожну службу самоврядування.

Важливою умовою педагогічного керівництва учнівським самоврядуванням є постійний пошук нових форм і методів організації.

Самоврядування в школі виконує функції:

  1. Забезпечення порядку в школі, організоване чергування у школі;
  2. Контроль за відвідуванням школи учнями;
  3. Проведення загально-шкільних лінійок, зборів, виставок, круглих столів;
  4. Організація дозвілля, творчих свят, змагань;
  5. Організація із збереження шкільного майна, підручників;
  6. Організація роботи з благоустрою території школи;
  7. Надання допомоги в організації оздоровчих таборів молодших школярів

Учнівське самоврядування працює в 4х напрямках це:

  1. Напрям освіти і науки;
  2. Напрям преси і інформації;
  3. Напрям спорту і туризму
  4. Напрям  культури і дозвілля;

Аналізуючи роботу учнівського самоврядування можна сказати, центри працювали на належному рівні та допомагали в організації виховної роботи в школі. А учнівський комітет намагався працювати, як організаційний орган учнівства в школі.

Відповідно річному плану школи та плану роботи учнівського самоврядування, проводяться такі виховні заходи, як 1 вересня, День Учителя, Осінній бал, День пам’яті жертв голодомору, Новий рік, 23 лютого, 8 березня, День зустрічі випускників, 9 травня, Останній дзвоник, Випускний бал. Також були проведені різноманітні конкурси, такі як Дарунки осені, конкурси стіннівок на різноманітну тематику, спортивні змагання, а також різноманітні акції допомоги іншим дітям.

Окрім проведення різноманітних заходів, шкільна організація учнівського самоврядування допомагає організовувати та контролювати чергування по школі, розв’язувати конфліктні ситуації, проводити профілактичну роботу з порушниками загальношкільних правил, допомагає здійснювати контроль за відвідуванням учнями школи.

Завдяки таким формам роботи в школі підвищився рівень дисципліни ,учні стали з більшою активністю та відповідальністю виконувати доручення . Виходячи з цього, завдань ще дуже багато ,але таких ,яких неможливо виконати нема.

На даний момент учнівське самоврядування працює на достатньо дієвому рівні, та ще є недоліки. Тому зараз учнівське самоврядування працює над вирішенням наступних проблем:

  • підвищення рівні вихованості учнів;
  • над розробкою положення про преміювання та винесення штрафних санкцій за виконання творчих доручень учнями;
  • залучення дітей до активної екологічної діяльності;
  • привернути увагу учнів до життєвих проблем пенсіонерів, ветеранів війни;
  • залучити батьків у виховний процес ,як рівноправних учасників;
  • організація змістовного відпочинку школярів.

Робота педагогічного колективу направлена на те, щоб робота учнівського самоврядування пройшла шлях від рівня ,коли рішення приймається з ініціативи дорослих разом із дітьми до того рівня коли рішення ,що приймаються з ініціативи дітей під керівництвом дорослих . Коли ініціатива належить дітям, вони беруть активну участь у процесі прийняття рішень,але під керівництвом дорослих.

Лише через особисту участь вони можуть розвинути власні здібності і навички сформувати життєві цілі самоствердитись і самореалізуватись, а допомогти їм - наше завдання, завдання всього педагогічного колективу.

Реалізація виховних завдань всіх напрямків сприяє дотриманню учнями Статуту, правил внутрішнього розпорядку, вливає на результативність роботи щодо покращення стану відвідування учнями навчальних занять, профілактику правопорушень та згубних звичок.

 Обізнаність учнів зі статутними нормами ЗНЗ, своїми правами та обов’язками.

В школі протягом року забезпечується неперервна правова освіта учнів школи. Класні керівники, вчитель правознавства та педагог-організатор ознайомлюють учнів з основними положеннями державних нормативно-правових документів щодо захисту прав дітей: Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, Декларацією прав дитини, Кримінальним кодексом України в частині відповідальності неповнолітніх у формі виховних годин, бесід, вікторин, годин спілкування, диспутів та ін. Найбільше знань діти отримують протягом Тижня правових знань, який проводиться на початку грудня. В коридорі школи розміщенні права та обов’язки для учнів, Статут школи та Внутрішній розпорядок школи. В коридорі навчального закладу також розмішено куточок «Мої права». Учні з задоволенням вивчають свої права та обов’язки.

 Забезпечення соціально-психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу.

В навчальному закладі створені належні умови для ефективного функціонування та розвитку психологічної служби, соціального педагога немає. 4 рік практичним психологом в школі працює Пономаренко Дар'я Олександрівна. Освіта вища за спеціальністю «Біологія та психологія (дошкільна)» (МДПУ ім. Б. Хмельницького, 2013 р.). Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст». Мета, задачі та зміст діяльності практичного психолога відповідають чинному Положенню про психологічну службу системи освіти України, іншим нормативним документам, що регламентують діяльність практичного психолога в загальноосвітньому навчальному закладі.

Пріоритетними завданнями психологічної служби Промінівської загальноосвітньої школи 1-II ступенів є:

  1. Соціально-психологічна діагностика,моніторинг особистісного розвитку і соціальної ситуації розвитку учнів.
  2. Соціально - педагогічний супровід особистісно – орієнтовного, профільного навчання і виховання учнів.
  3. Збереження психічного, фізичного і соціального здоров'я дітей,пропаганда та утвердження здорового способу життя в молодіжному середовищі, а також профілактика ризикованої поведінки.
  4. Здійснення психологічного супроводу у розвитку життєвої компетентності учнів на кожному віковому етапі.
  5. Консультативно-методична  допомога усім учасникам навчально-виховного процесу.
  6. Психологічний супровід обдарованих та здібних учнів.
  7. Підвищення психологічної культури та компетентності всіх учасників виховного процесу.   

Пономаренко Д.О. приймає активну участь у методичній роботі навчального закладу.

Для педагогів практичним психологом проводились психолого-педагогічні семінари «Профілактика професійного вигорання педагогів», «Сходинки до гармонії у спілкуванні», тренінги «Слухати, розуміти, взаємодіяти», «Що перетворює людей на команду» психологічні практикуми «Психологічні особливості адаптації п’ятикласників до навчання», «Складові психологічного клімату в колективі», семінар-тренінг «ВІЛ-позитивні діти», психологічний практикум для молодих педагогів «Входження в професію».

Практичний психолог приймає активну участь у визначенні стратегії розвитку школи.

       Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Техпрацівниці   приводять у належний стан клумби біля школи. 

         Завдяки  наполегливій  роботі  допоміжного персоналу наша школа має завжди естетичний вигляд і всередині і ззовні.

У  школі   створені  умови  для  роботи  і  навчання,  навчальні  кабінети     повністю   відповідають  сучасним  вимогам. 

Класні приміщення   та  дитячий садочок  оснащені новими магнітними дошками.  

      

І    на  завершення    хочу    процитувати вислів    В. Сухомлинського:

«Школа  -  це  тонкий   і  чутливий   музичний  інструмент, який    творить   мелодію  людської  гармонії, що  впливає   на  думку   кожного  вихованця, але  творить   тоді, коли  інструмент  добре  настроєний»  

 Тож  будемо    разом  вкладати  максимум  зусиль, щоб  добре  його  настроїти,  забезпечити учням міцні знання.

ВИСНОВКИ

Отже,  в  школі  створені  умови  для  учнів, які  бажають   вчитись, які  мають  мотивацію  до  навчання.     

Результати освітнього процесу - це підсумок діяльності з навчання, розвитку, виховання школярів, методичної роботи, самореалізації учасників освітнього процесу, удосконалювання взаємодії школи з її соціальним оточенням. Головним результатом освітнього процесу, йогонайважливішою характеристикою є освіченість випускників школи. Це міра досягнення
випускником рівня розвитку окремих властивостей особистості, що найбільше відповідає як потребам його подальшого вдосконалення та самореалізації, так і сферам професійної підготовки чи використання.

Дирекція  школи  вважає, що головні    проблеми,

які  необхідно   вирішити  в  майбутньому  це:

  • Підвищення   якості       навчальних  досягнень  учнів.
  • Виховання в учнів поваги, доброти, етичного ставлення до сім’ї, родини, людей.
  • Застосування новітніх педагогічних технологій.
  • Залучати дітей девіантної поведінки до роботи школи в системі самоврядування.
  •  Модернізувати матеріальну базу школи.
  •  Забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників.
  • Включити у річний план роботи     більшу кількість проведення  предметних  тижнів та тижня початкових класів.
  • Створення  матеріально-дидактичної    бази  навчальних кабінетів.  Приведення   їх     згідно  вимог    Положення  про  навчальний  кабінет.

перспективний план на майбутнє

Матеріальне забезпечення:

  • Облаштування ігрового майданчика
  • Ремонт санвузла
  • Облаштування шкільного двору та подвірря

В  цих  напрямках  ми  маємо  деякі   напрацювання  і над  цими  проблемами  будемо  працювати   в  2018-2019 н.р.

В  майбутньому  я  бачу   школу  добре  згуртованим  учительським, батьківським   та учнівським  колективом, де  влада, батьківська  громадськість   добре  розуміє  життя і  проблеми  школи.

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.